دانلود رایگان پرسشنامه عملکرد مالی شرکت

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه عملکرد مالی شرکت ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
6
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
2
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
لی و همکاران
سال ساخت:
2002
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
PDF

معرفی پرسشنامه عملکرد مالی شرکت

این پرسشنامه توسط لی و همکاران ساخته شده و اعتبار و روایی آن توسط قرانفله و همکاران در سال 2014 انجام شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی عملکرد مالی شرکت می باشد.

این پرسشنامه دارای 6 سوال و 2 مولفه موارد مالی و بازاری است.

روایی و پایایی پرسشنامه عملکرد مالی شرکت تایید شده است.

این پرسشنامه به صورت عکس است.

عملکرد مالی شرکت

بازار کسب و کار، یک بازار پر تغییر، گاها بی ثبات و پر دغدغه است؛ سازمان ها و شرکت های مختلف برای تداوم و ثبات خود، باید نسبت به عملکرد خود دقیق و ریزبین باشند. عملکرد مالی شرکت، یکی از مهم ترین مسائلی است که بر میزان موفقیت یا شکست شرکت تاثیر می گذارد.

زمانی که صحبت از عملکرد مالی شرکت می شود، مواردی مانند سود، ارزش دارایی، بدهی، حقوق صاحبان سهام و مواردی از ای قبیل مورد بررسی قرار می گیرد. بررسی تمام این موارد در کنار یک دیگر، نشان دهنده این مسئله است که یک شرکت چقدر از نظر مالی می تواند خوب عمل کند و اهدافش را به صورت فعالانه پیش ببرد.

عملکرد مالی شرکت به چگونگی رسیدن شرکت به اهداف بازار و اهداف مالی اشاره دارد؛ اصطلاح عملکرد مالی شرکت برای اولین بار توسط لی و همکارانش در سال 2006 مطرح شد. آن ها از این اصطلاح برای دستیابی شرکت به سهم بازار، فروش و جایگاه رقابت کلی استفاده کردند و عملکرد مالی شرکت را جز مولفه های مهم عملکرد شرکت در نظر گرفتند.

در این پرسشنامه عملکرد مالی شرکت با توجه به ابعاد موارد مالی و موارد بازاری مورد بررسی قرار می گیرد؛ منظور از موارد مالی مواردی همچون حاشیه سود فروش و منظور از موارد بازاری جایگاه کلی رقابت و مواردی از این قبیل است. بخش مالی هر شرکت باعث حفظ و تولید سرمایه می شود، بنابراین بسیار مهم است که شرکت ها نسبت به عملکرد مالی خود توجه داشته باشند و به ارزیابی مداوم عملکرد مالی خود بپردازند.

گاها بی توجهی به عملکرد مالی شرکت می تواند تاثیرات جبران ناپذیری داشته باشد و چرخه پیشرفت سازمان را از حرکت و توسعه متوقف کند و ضرر های مالی برای شرکت به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است، برای ارزیابی عملکرد مالی شرکت باید بخش های مختلف مالی شرکت را مورد بررسی قرار داد چرا که بخش های مختلف بر عملکرد مالی شرکت تاثیر می گذارند.

علی رغم تلاشی که در زمینه ساخت پرسشنامه برای ارزیابی متغیر عملکرد مالی شرکت ساخته شده است، اما هنوز پرسشنامه مدون و استانداری برای ارزیابی این متغیر وجود ندارد اما در برخی پژوهش هایی که در زمینه عملکرد مالی شرکت انجام شده است، از این پرسشنامه استفاده می شود.

در صورتی که تمایل به ارزیابی عملکرد مالی شرکت داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از این پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه عملکرد مالی شرکت