دانلود رایگان پرسشنامه وقایع و تغییرات زندگی خانوادگی جوانان

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه وقایع و تغییرات زندگی خانوادگی جوانان ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
46
تعداد صفحات:
4
مقیاس:
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
باقر ثنائی
سال ساخت:
1387
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه وقایع و تغییرات زندگی خانوادگی جوانان

این پرسشنامه توسط محمود ثنائی در سال 1387 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی استرس در بزرگسالان جوان است.

این پرسشنامه دارای 46 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه وقایع و تغییرات زندگی خانوادگی جوانان تایید شده است.

آیا با من موافق هستید که نوجوانی یکی از سخت ترین دوره های سنی است؟ نوجوان در دوره بلوغ، تجربیات متفاوتی را به دست می آورد و با چالش های مختلف رو به رو می شود. نوجوانی دوره سنی سخت و پرفشاری است زیرا نوجوان از دنیای کودکی خود فاصله گرفته است، بزرگ شده اما هنوز زود است که به دنیای بزرگسالی وارد شود.
داشتن رفتار متناسب با سن، انتخاب های درست در این دوره کمی استرس زا است. لازم به ذکر است، خانواده نقش بسیار مهمی را در سپری کردن روزهای دوره نوجوانی به شادی و آرامش دارد.

بزرگسالان جوان، تمایل زیادی به برقراری ارتباط با همسالان دارند و بالطبع تحت تاثیر همسالان و دوستان نزدیک خود قرار می گیرند. همچنین یک نوجوان در دوره نوجوانی تمایل به استقلال طلبی را تجربه می کنند. نوجوان دوست دارد از خانواده جدا شود، در بسیاری از مسائل آزادانه برای خودش تصمیم گیری کند و شخصیت مستقل خود را شکل دهد. اما تمایلات فرد ممکن است از سوی خانواده پذیرفته نشود؛ والدین باید توجه داشته باشند که نوجوانان قصد مخالفت یا دعوا با آن ها را ندارند؛ ویژگی های نوجوانان در این دوره سنی کمی تغییر کرده است و تغییرات نباید باعث شود که والدین فکر کنند نوجوانان آن ها را دوست ندارند یا مخالفان سر سخت آن ها هستند.

در نتیجه هر تنش و تعارضی که در محیط خانواده رخ دهد، نوجوان ممکن است دچار استرس و فشار شود. البته تجربه استرس و فشار در دوره نوجوانی فقط به خانواده محدود نمی شود. وضعیت و شرایط اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی جامعه، تعاملاتی که نوجوان با همسالان در محیط مدرسه دارد، ابتلا به یک بیماری جسمانی یا روانی خاص، قرار گرفتن در وضعیت خاص خانوادگی مانند زندگی نابه سامان والدین، طلاق و جدایی والدین، دریافت برچسب از سوی دیگران، انزوای اجتماعی و غیره می تواند نوجوانان یا بزرگسالان جوان را با استرس و فشار مواجه سازد.

هر تغییری که در زندگی نوجوان رخ دهد، رویداد یا وقایع ناراحت کننده توسط او تجربه شود، می تواند بر زندگی نوجوان و احساسات او  تاثیر بگذارد. به نظر شما چه موارد دیگری می تواند در جوانان و نوجوانان استرس ایجاد کند؟ شما چه عواملی را می توانید به موارد ذکر شده توسط ما اضافه کنید؟

در  صورتی که تمایل به ارزیابی میزان استرس در بزرگسالان جوان داشتید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر، وقایع و تغییرات زندگی خانوادگی جوانان استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه وقایع و تغییرات زندگی خانوادگی جوانان