دانلود رایگان پرسشنامه شكست های شناختی شغلی

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه شكست های شناختی شغلی ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
30
تعداد صفحات:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
حسن زاده رنگی و همکاران
سال ساخت:
1389
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه شكست های شناختی شغلی

این پرسشنامه توسط حسن زاده رنگی و همکاران ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی اندازه گیری شکست های شناختی شغلی می باشد.

این پرسشنامه دارای 30 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه اندازه گیری شکست های شناختی شغلی تایید شده است.

شکست در شغل

بیایید در همین ابتدای کار یک جمله نام آشنا را بررسی کنیم و سپس به ادامه متن بپردازیم؛ شکست مقدمه موفقیت است یا شکست لازمه پیروزی است. خوب به معنای این جمله فکر کنید و این عبارت مهم را با خود تکرار کنید.

واقعیت امر این است که موفقیت برای همگان معنای یکسانی ندارد؛ هر فردی بسته به دیدگاهی که دارد یا در شرایطی که زندگی می کند، موفقیت را تعریف می کند؛ موفقیت از دید یک دانشجو پزشکی، پزشک شدن و از دید یک باغبان، پرورش یک گل است. شاید فردی ثروتمند شدن را موفقیت بداند اما فرد دیگر محبوبیت را موفقیت تعریف کند.

در پس تمام تعریف هایی که از موفقیت وجود دارد یک نکته مهم نهفته شده است و آن، دشوار بودن مسیر موفقیت است؛ هرگز نمی توانید انتظار داشته باشید، بدون تلاش و سختی به موفقیت برسید و دستاوردهای بزرگ کسب کنید. مسیر موفقیت یک مسیر سخت و پرچالش است که ممکن است مملو از شکست های احتمالی باشد، شکست هایی که به شما برای ادامه مسیر قدرت می دهد.

مسیر موفقیت شغلی نیز خالی از سختی و چالش نیست؛ شما باید برای کسب جایگاه شغلی دلخواهتان تلاش کنید و در پی تمام تلاش هایی که دارید، ممکن است دچار شکست شوید و تازه از اینجا کار شما شروع می شود؛ شکست هایی که شما را به موفقیت نزدیک می کنند اما لازمه آن درس گرفتن از آن ها است!

بسیاری از افراد چون از شکست خوردن واهمه دارند و می ترسند که دچار اشتباه شوند، هرگز شروع نمی کنند اما این مسئله اشتباه است؛ ترس از شکست خوردن بزرگترین مانع بر سر راه موفقیت است. یک جمله معروف هست که می گوید، اگر می خواهید میزان موفقیت های خود را دو چندان کنید باید میزان شکست های خود را دو برابر کنید و تنها در این صورت است که موفق خواهید شد.

در مسیر شغلی هم ممکن است شکست های شغلی متفاوتی انتظار شما را بکشد، عدم موفقیت در کار، ترفیع شغلی نگرفتن، اشتباه کردن در انجام پروژه ها، تحویل ندادن پروژه سر موعدد مقرر، توانایی پایین در انجام وظایف و... می تواند برای افراد شکست محسوب شود.

لازم است بدانید همان طور که افراد موفقیت را به طرق متفاوت معنا می کنند، ادراک متفاوتی از شکست نیز دارند. در صورتی که تمایل به ارزیابی اندازه گیری شکست های شناختی شغلی داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه شكست های شناختی شغلی