دانلود رایگان پرسشنامه کارآفرینی سازمانی رابینز و کولتر (ROE)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه کارآفرینی سازمانی رابینز و کولتر (ROE) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
22
تعداد صفحات:
6
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
رابینز و کولتر
سال ساخت:
1989
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه کارآفرینی سازمانی رابینز و کولتر (ROE)

این پرسشنامه توسط رابینز و کولتر در سال 1989 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان کارآفرینی افرادی است که در سازمان کار می کنند، می باشد.

این پرسشنامه دارای 22 سوال است.

روایی و پایایی پرسشنامه کارآفرینی سازمانی رابینز و کولتر (ROE) تایید شده است.

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی به سازمان در جهت موفقیت بیشتر کمک می کند؛ سازمان هایی که به کارآفرینی اهمیت می دهند مزیت رقابتی خود را با دیگر رقبا حفظ کرده و  جایگاه خود را در بازار پر تغییر و پر چالش کسب و کار حفظ می کنند. فرآیند کارآفرینی باید توسط یک فرد کارآفرین صورت بگیرد.

کارآفرین فردی است که شغل آفرینی کرده و به عبارتی موقعیت های شغلی جدید برای گروهی از افراد خلق می کند و در نتیجه به یک کارآفرین تبدیل می شود؛ ارزش آفرینی باعث می شود که یک کارآفرین در میان دیگران شناخته شود.

مهم ترین خصیصه یک کارآفرین، مخاطره پذیری او می باشد؛ اگر کارآفرین توانایی و قدرت ریسک پذیری نداشته باشد، نمی تواند خطرهای احتمالی یک شغل یا فعالیت اقتصادی را سازماندهی و مدیریت کند. افزون بر آن، کارآفرین باید دید جامع داشته باشد و به جزئیات توجه کند تا بتواند فرصت های مختلف را شناسایی کند و در نهایت فعالیت اقتصادی مورد نظرش را راه اندازی کند.

کارآفرینی انواع مختلفی دارد و می تواند به صورت درون سازمانی یا سازمانی انجام شود. یکی از شاخه های کارآفرینی، کارآفرینی درون سازمانی است. کارآفرینی درون سازمانی سهم به سزایی در رشد و تعالی سازمان دارد.

کارمندانی که درون یک سازمان کار می کنند همانند هر فرد دیگری اعم از مدیران سازمانی می توانند به تنهایی یک کارآفرین باشند و در جایگاه کارمندی هم شغل جدید خلق کنند. کارآفرینی باعث ایجاد رضایت و تقاضای جدید می شود. مدیران سازمانی باید فضا را برای کارمندان در جهت کارآفرینی فراهم کنند. در واقع کارآفرینی به خودی خود اتفاق نمیوفتد و با عوامل مختلفی در ارتباط است.

کارآفرینی درون سازمانی مزایای بسیاری دارد؛ افزایش شایستگی های سازمان، توسعه فرصت های سازمان، سودآوری و رشد سازمان، پرورش استعداد کارمندان، حفظ منابع مالی، حفظ کارمندان، افزایش انگیزه و اشتیاق کارمندان، تبدیل کارمندان به کارآفرینان مستقل و ارتقای جایگاه کارمندان برخی از مزایای کارآفرینی درون سازمان است.

بر همین اساس می توانیم کارآفرینی را فرآیندی متشکل از ایجاد ارزش تعریف کنیم که در این فرآیند مجموعه ای از منابع با هدف استفاده از فرصت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که تمایل به ارزیابی میزان کارآفرینی افرادی  که در سازمان کار می کنند داشته باشید، می توانید از این پرسشنامه استاندارد و معتبر که توسط این پژوهشگران ساخته شده است، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه کارآفرینی سازمانی رابینز و کولتر (ROE)