دانلود رایگان پرسشنامه پذیرش تغییر شغل مارتين پاتچن

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه پذیرش تغییر شغل مارتين پاتچن ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
5
تعداد صفحات:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
نویسنده:
مارتين پاتچن
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه پذیرش تغییر شغل مارتين پاتچن

این پرسشنامه توسط مارتین پاتچن ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان پذیرش تغییرات شغلی فرد می باشد.

پرسشنامه پذیرش تغییر شغل مارتين پاتچن دارای 5 سوال است.

یافتن شغل

پیدا کردن شغل یکی از دغدغه های مهم جوانان و افراد جویای کار است؛ افراد به هنگام انتخاب شغل مورد علاقه به موارد بسیاری توجه می کنند و می توان گفت انتخاب شغل تحت تاثیر عوامل مختلف قرار می گیرد. در حیطه مدیریت منابع انسانی یکی از موارد مهمی که به کرات مورد بررسی قرار گرفته است، تغییر شغل می باشد.

بسیاری از کارمندان پس از انتخاب شغل و مشغول شدن در شغل مورد نظر، از شغل خود استعفا می دهند یا تمایل به تغییر شغل خود دارند؛ تصمیم گیری برای تغییر شغل می تواند از نظر اقتصادی با پیامد های منفی همراه شود اما به هر حال در برخی مواقع تغییر شغل ضروری به نظر می رسد و فرد ملزم به تغییر شغل می شود.

مهم ترین چیزی که در خصوص تغییر شغل وجود دارد، بررسی وضعیت و ارزیابی موقعیت است؛ فردی که تمایل به تغییر شغل دارد باید وضعیت کنونی خود را در نظر بگیرد و بعد در مورد شرایط تصمیم گیری کند و در صورت لزوم ابتدا نسبت به تغییر شرایط اقدام کند و اگر نتوانست شرایط را تغییر دهد یا اصلاح کند، شغل خود را عوض کند.

اگر کارمندی همه ی تلاش خود را برای اصلاح شرایط انجام داد اما کماکان احساس رضایت شغلی نداشت می تواند به یافتن یک شغل جدید و تغییر شغل فکر کند. زمانی که کارمندان از شغل خود رضایت نداشته باشند و میل و رغبت زیادی برای شرکت در محل کار نخواهند داشت و بالطبع عملکرد شغلی آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.

کارمندی که اثربخشی و کارآمدی لازم را در محل کار نداشته باشد، هم به خود و هم به سازمانی که در آن کار می کند، آسیب می زند. اما چه زمانی کارمندان می توانند شغل خود را تغییر دهند؟ اگر کارمندی حقوق و مزایای پایینی به نسبت دیگر کارمندان هم رده خود دریافت می کند، در محیطی کار می کند که امکان رشد و پیشرفت برای او وجود ندارد، محل کارش دارای جو مسموم است، دسترسی به محل کار برایش سخت است، به شغلش علاقه ندارد، تجربه آزار و آسیب در محل کار را دارد و... می تواند در شغل خود تغییر ایجاد کند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی میزان پذیرش تغییرات شغلی افراد داشته باشید، می توانید از پرسشنامه ای که توسط مارتین پاتچن ساخته شده است و پذیرش تغییر شغل مارتین پاتچن نام دارد، استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه پذیرش تغییر شغل مارتين پاتچن