دانلود رایگان پرسشنامه بازیگوشی و سرزندگی (Playfulness)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه بازیگوشی و سرزندگی (Playfulness) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
42
تعداد صفحات:
7
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
بارنت
سال ساخت:
2007
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه بازیگوشی و سرزندگی (Playfulness)

این پرسشنامه بر اساس لیست صفات بارنت در سال 2007 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه هنجاریابی صفات مربوط به سرزندگی و بازیگوشی در افراد است. این پرسشنامه بر اساس طیف لیکرت پنج درجه ای می باشد.

پرسشنامه بازیگوشی و سرزندگی دارای 42 سوال است و دارای روایی و پایایی می باشد.

فواید سرزندگی

یکی از مولفه هایی که در ارتباط مستقیم با کیفیت زندگی و میزان رضایت از زندگی می باشد، مولفه ی سرزندگی است. افراد سرزنده به واسطه ی صفت سرزندگی که در خود دارند، افرادی شاداب و پر نشاط هستند که زندگی را با امید و دید مثبت پیش می برند.

سرزندگی موجب احساس خوب سرخوشی و دیدگاه مثبت در افراد می شود. فردی که سرزنده است، به مسائل و اتفاقات مختلف واکنشی مثبت دارد و همواره سعی می کند با دیدگاهی مثبت به مسائل مختلف نگاه کند.داشتن ویژگی سرزندگی و سرزنده بودن در هر سنی مزایای خوب و مثبتی برای افراد به همراه دارد.

بازیگوشی

یکی دیگر از صفاتی که ممکن است در افراد سرزنده ببینیم، بازیگوشی در آنان است. بازیگوشی را می توان سرزندگی، شوخ طبعی، سربه هوایی و فعال بودن تعریف کرد. فردی که بازیگوش است، اهل تفریح و سرگرمی و بازی های جمعی می باشد. بازیگوشی و سرزندگی با یکدیگر در ارتباط می باشند و حتی می توان گفت که بر یک دیگر تاثیر مثبت هم دارند.

ویژگی افراد سرزنده و بازیگوش

  • افراد سرزنده و بازیگوش، همیشه در فعالیت هستند و منفعل بودن با این افراد بیگانه است.
  • سرزنده ها در هر جمعی که قرار بگیرند، شادی و سرور را به آن جمع هدیه می دهند و با شوخی و خنده همیشه جمع را به وجد می آورند.
  • اصولا افرادی که دارای ویژگی سرزندگی و بازیگوشی هستند، با دیگر افراد رفتاری صمیمی و دوستانه دارند و از بیانی کنایه آمیز و طعنه آمیز دوری می کنند.
  • سرزندگان و بازیگوشان افرادی دقیق و مستقل هستند که می توانند بدون درخواست از دیگران از عهده ی مسئولیت های خود بر بیایند و البته که با دیدی مثبت به دیگران هم کمک کنند.
  • در مواقع لازم رفتاری منطقی دارند و می توانند بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند.
  • اصولا این افراد خجالتی نیستند و در میان جمعیت و افرادی که حتی شناخت دقیقی هم از آنان ندارند، به راحتی رفتار می کنند.

مواردی که در این قسمت ذکر کردیم، تنها چندین ویژگی افرادی بود که دارای حس سرزندگی و بازیگوشی هستند. شاد و خوشحال بودن و دوری از غم و غصه دارای مزایای مثبتی برای افراد می باشد. بهتر آن است که غم و غصه را کنار گذاشته و با دیدی مثبت و سازنده از مسائل مختلف در زندگی خود، استقبال کنیم.

برای ارزیابی مفهوم سرزندگی و بازیگوشی در خود می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید و با پاسخ دادن به سوالات آن به اطلاعات خوب و جالبی دست پیدا کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه بازیگوشی و سرزندگی (Playfulness)