دانلود رایگان پرسشنامه کارآفرینی افراد

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
رایگان

دانلود پرسشنامه کارآفرینی افراد ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
31
تعداد صفحات:
5
تعداد مولفه:
4
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
پایایی:
دارد
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word

معرفی پرسشنامه کارآفرینی افراد

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی میزان کارآفرینی افراد می باشد.

این پرسشنامه دارای 31 سوال است.

پایایی پرسشنامه کارآفرینی افراد تایید شده است.

کارآفرینی

حتما اصطلاح کارآفرینی و کارآفرین را شنیده اید و در خصوص این دو اصطلاح اطلاعاتی دارید؛ اگر بخواهیم یک تعریف ساده و راحت از کارآفرین ارائه کنیم، کارآفرین را باید فردی بدانیم که در صنایع گوناگون فرصت های شغلی جدید ایجاد می کند و افراد زیادی را به کار در این مشاغل دعوت می کند.

تاسیس شرکت، راه اندازی یک کسب و کار نوین یا استارتاپ و... از جمله مواردی است که کارآفرینان می توانند به وسیله آن مشاغل جدید، بازار جدید و محصول جدید به وجود بیاورند.

سازمان یا کارخانه ای که پس از گذشت زمان، خط تولید جدید راه اندازی می کند یا کارمندان جدید استخدام می کند، به نوعی کارآفرینی می کند. درست است بگوییم، کارآفرین فردی است که منابع مختلف را مدیریت می کند تا از این منابع ایده های شغلی جدید به دست بیاورد یا شغل تازه ایجاد کند و خدمات نوین به بازار ارائه دهد.

کارآفرینی موفق است که بتوانند در فعالیت های اقتصادی حرفی برای گفتن داشته باشد و در بخش اقتصادی توسعه و تحول ایجاد کند؛ شایان ذکر است، کارآفرینی فعالیتی است که به واسطه آن چرخه اقتصاد به حرکت در می آید و سود و منفعت زیادی وارد چرخه اقتصاد می کند.

اقتصاد جامعه به وسیله کارآفرینی به حرکت در می آید و رشد پیدا می کند. کارآفرین موفق فرصت ها و ایده های مختلف را بررسی می کند و از این ایده ها به بهترین نحو استفاده می کند و خلق موقعیت می کند؛ او می داند که بازار همواره در حال تغییر است و برای اینکه در تغییرات عملکرد خوبی داشته باشد باید ابتکار عمل و خلاقیت داشته باشد. کارآفرینان باید سرعت تغییرات را ارزیابی کنند و بهترین راه حل ها را برای همسو شدن با تغییرات پیدا کنند.

لازم است بدانید یک کارآفرین باید اهداف مخصوص به خود داشته باشد، اهدافش دقیق، واضح و قابل اندازه گیری باشد و در نهایت اهداف کوتاه مدت و اهداف بلند مدتش را تعیین کرده باشد.

لازم به ذکر است که محیط هم بر فعالیت های کارآفرینانه تاثیر می گذارد؛ در برخی جوامع و محیط ها امکان اجرای فعالیت های کارآفرینانه فراهم تر از دیگر محیط ها است و بالطبع هرچه محیط برای کارآفرینی فراهم تر باشد، وضعیت بهتر خواهد بود.

آیا شما خود را فردی کارآفرین می دانید؟ به نظر شما افراد کارآفرین چه ویژگی هایی دارند؟ در صورتی که تمایل به ارزیابی کارآفرینی در افراد داشته باشید، می توانید از پرسشنامه استاندارد و معتبر کارآفرینی افراد استفاده کنید.

دریافت رایگان پرسشنامه کارآفرینی افراد