دانلود پرسشنامه کنجکاوی درون فردی لیتمن (INC)

دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک توسعه صادرات ایران با جواب
4,900 تومان

دانلود پرسشنامه کنجکاوی درون فردی لیتمن (INC) ارائه شده به صورت کامل و دقیق با فرمت word که قابلیت ویرایش و استفاده در پایان نامه های دانشجویی و تحقیقاتی، پژوهشی و ارزیابی را دارد و در اختیار شما قرار گرفته است.

تعداد سوالات:
12
تعداد صفحات:
3
تعداد مولفه:
3
مقیاس:
لیکرت پنج درجه ای
نمره گذاری:
دارد
روایی:
دارد
اعتبار:
دارد
نویسنده:
لیتمن و همکاران
سال ساخت:
2017
موارد استفاده:
پژوهش، ارزیابی
نوع فایل:
Word
دریافت پرسشنامه کیفیت سود
برای دریافت اطلاعات خرید، شماره موبایل خود را وارد کنید
پرداخت با تمام کارت‌های بانکی امکان‌پذیر است.
لینک دانلود بلافاصله پس از بازگشت از درگاه بانکی نمایش داده می شود و امکان دانلود فعال میگردد

معرفی پرسشنامه کنجکاوی درون فردی لیتمن (INC)

این پرسشنامه توسط لیتمن و همکاران در سال 2017 ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی کنجکاوی درون فردی می باشد.

این پرسشنامه دارای 12 سوال و 3 مولفه:

  • درک احساسات و انگیزه های خود
  • تأمل در مورد گذشته ی فرد
  • تأمل در مورد گذشته ی فرد و کاوش در هویت و اهداف فرد می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه کنجکاوی درون فردی لیتمن و همکاران (INC) تایید شده است.

برخی ویژگی های شخصیتی، انسان را به سمت تجربیات جدید و کشف ناشناخته ها سوق می دهد. کنجکاوی جز آن دسته از ویژگی هایی است که اگر به درستی از آن استفاده شود، زمینه را برای کسب موفقیت فراهم می کند. در بسیاری از موجودات و گونه های جاندار، کنجکاوی یک ویژگی ذاتی می باشد. کنجکاوی از زمانی که کودک هستیم تا زمانی که بزرگ می شویم در ما وجود دارد و به نوعی تمایل هیجانی برای کسب اطلاعات جدید، تعریف می شود.

جالب است بدانید ابتلا به برخی بیماری های روانی می تواند بر این ویژگی ذاتی تاثیر بگذارد؛ مثلا فردی که مبتلا به آلزایمر است یا فردی که به یک اختلال خلقی مانند افسردگی مبتلاست، کنجکاوی کمتری نسبت به سایرین دارد. فراموش نکنید که کنجکاوی می تواند حالت بیمارگون یا افراطی به خودش بگیرد که در این صورت، پیامد های منفی زیادی برای فرد و دیگران به همراه دارد. کنجکاوی بدون دلیل یا بیش از اندازه شاید برای فرد خوشایند باشد اما دیگران را اذیت می کند و باعث دوری گزیدن از فرد می شود.

کنجکاوی چیست؟

اما کنجکاوی یعنی چه؟ کنجکاوی یک ویژگی در ارتباط با اندیشه، یادگیری، تحقیق و جستجو و کاوش است که با تمام ابعاد رشد انسان در ارتباط می باشد. انسان و حیوانات به وسیله کنجکاوی به سمت یادگیری و کسب دانش و مهارت ترغیب می شوند. بنابراین کنجکاوی را می توان مترادف کسب دانش یا اطلاعات در نظر گرفت.
همچنین شایان ذکر است، آنچه که باعث پیشرفت بشر در طول سالیان طولانی در زمینه های علوم، صنعت و زبان و ... شده است، نیروی محرکی به نام کنجکاوی بوده است!

کنجکاوی درون فردی، یکی از انواع کنجکاوی است؛ این کنجکاوی تمایل افراد برای سیر کنجکاوی درون نگرایانه تعریف شده است. زمانی که فرد در مورد احساسات و هیجانات خودش تفکر می کند و به واکاوی آن ها می پردازد، به نوعی کنجکاوی درون فردی یا درون نگرایانه داشته است. همچنین تفکر و تامل در مورد اتفاقاتی که در گذشته روی داده اند یا هر آنچه که به گذشته مربوط می شود با کنجکاوی درون فردی در ارتباط است. تامل در مورد اهداف، هویت، باورها و ارزش ها و هر آنچه که به فرد مربوط است با کنجکاوی درون فردی در ارتباط می باشد.

در صورتی که تمایل به ارزیابی کنجکاوی درون فردی داشته باشید، می توانید از پرسشنامه معتبر و استاندارد پرسشنامه کنجکاوی درون فردی لیتمن و همکاران  (INC) استفاده کنید و به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.